Анестезія
У наш час, напевно, в кожній стоматологічній клініці широко застосовується сучасна анестезія. Мабуть, у всіх приватних стоматологіях м.Києва сьогодні використовують карпульні шприци, одноразові карпули з препаратом і голки. Карпула вставляється в шприц-пістолет, голка своїм зворотнім кінцем протикає гумову пробочку карпули. Як голка, так і карпула можуть використовуватися тільки для одного пацієнта. Ми теж не відстаємо від сучасних технологій, тому в нашій стоматологічній клініці застосовуються вище зазначені карпульні шприци, а також імпортні анестетики виробництва 3М-Espe або Sepdodont (Франція).
Безболісне введення голки при проведенні анестезії - мистецтво і досвід лікаря. Для забезпечення безболісного уколу на прохання пацієнта застосовується місцева аплікаційна анестезія - місце уколу змащується гелем з бензокаїном або спреєм.
Лікування пульпіту
Карієс => Глибокий карієс => Пульпіт
Каріозна порожнина не була виявлена вчасно, або процес руйнування був швидкоплинним, і ось зуб починає різко реагувати на температурні та інші подразники. Це означає, що ми маємо справу з ускладненням карієсу, коли відбулося інфікування нервово-судинного пучка (пульпи) всередині зуба. Найчастіше це супроводжується больовими відчуттями, хоча зустрічається і безсимптомний хронічний пульпіт.
Лікування пульпіту полягає в умертвінні, а також витяганні пульпи, механічної та медикаментозної обробки каналів і їх пломбуванні.
Механічна обробка каналу - формування анатомії каналу, необхідної для його якісного пломбування. Проводиться ручними або ж машинними інструментами.
Медикаментозна обробка каналу - якісне видалення залишків пульпи, щоб виключити процеси її розкладання після пломбування каналу.
При пломбуванні каналів у нашій клініці використовуються методика латеральної конденсації з використанням гуттаперчевих штифтів.
Лікування пульпіту зазвичай проводиться в два-три відвідування:
1) постановка девіталізуючої пасти,
2) механічна та медикаментозна обробка та пломбування каналів з постановкою тимчасової пломби,
3) при відсутності больових відчуттів і запалення - постановка постійної пломби або відновлення коронкової частини зуба.
Лікування періодонтиту
Періодонтит - запалення періодонта, тобто тканин, що оточують зуб. Основним симптомом є болі при накушувані на зуб. Періодонтит виникає або в наслідок неякісного пломбування каналів, наприклад, коли не були повністю видалені залишки пульпи, або ж інфекція поширюється за межі зуба при тривалому процесі нелікованого карієсу. У таких випадках Вам необхідно термінове лікування, оскільки запалення може призвести до утворення кісти або викликати інше ускладнення - «періостит», запалення кісткової тканини щелепи.
Для лікування періодонтиту і невеликих кіст використовують спеціальні лікувальні пасти. У більш запущених випадках доводиться видаляти кісту хірургічно, іноді навіть видаляючи при цьому частину кореня пошкодженого зуба (цистоектомія з резекцією верхівки кореня). Терміни лікування таких зубів індивідуальні, і залежать від репаративних можливостей організму та обсягів запального процесу.
Іноді певну складність викликає розпломбування каналів, особливо якщо вони були раніше запломбовані за застарілою технологією - цементом або резорцин-формаліновим методом. Іноді за одне відвідування вдається розпломбувати тільки один або два канали.
Вартість лікування періодонтиту важко визначити заздалегідь, оскільки це залежить від різних факторів: кількість каналів у зубі, чим вони були запломбовані, наявність кісти і її параметри.
|