Відновлення зуба
Якщо стінки зуба сильно зруйновані, їх можна відновити як ортопедично, за допомогою коронки, так і «прямим» методом, тобто з композитного фотополімерного матеріалу безпосередньо в роті у пацієнта.
При відновленні передніх зубів, які беруть безпосередню участь в усмішці, рекомендується проведення естетичного, художнього відновлення. При цьому лікар, використовує матеріали різних відтінків домагається подібності відновленого зуба з сусідніми зубами, не тільки за формою і кольором, але і по інших оптичних властивостях - прозорість, блиск, опалесцентності і флюоресценції.
Часто при відновленні зубів використовуються скловолоконні штифти, один або декілька - по одному на кожен канал.
Не менш важливим для реставрації є хороша ізоляція робочої зони від внутрішнього середовища ротової порожнини, і в таких випадках ми використовуємо - коффердам.
Клиновидні дефекти
Клиновидні дефекти являють собою поглиблення на поверхні зубів в області ясен, некаріозного походження. Причини виникнення клиновидних дефектів неповністю вивчені. Серед відомих факторів появи клиновидних дефектів є: порушення прикусу, неправильна гігієна, захворювання шлунково-кишкового тракту, і навіть стрес. Клиновидні дефекти зустрічаються, за різними даними у від 25 до 80% дорослого населення. Традиційним підходом є закриття клиновидних дефектів за допомогою пломбувального матеріалу і коректування причин їх виникнення.
Адгезивно-мостоподібний протез
Сучасні композитні матеріали дозволяють провести заміщення відсутнього зуба без депульпування і обточування сусідніх здорових зубів за одне відвідування. Таким методом можна відновлювати всі групи зубів крім великих корінних (молярів), так як дана конструкція має більш естетичну ніж функціональну приналежність.
|