Зубний імплант являє собою гвинт, зазвичай виготовлений з титану, який грає роль штучного кореня при заміщенні відсутнього зуба. Імплант угвинчується в щелепну кістку і використовується в якості опори штучної коронки, мостоподібного протеза чи іншої ортопедичної конструкції. Вживлений зубний імплант з встановленою на ньому коронкою має вигляд натурального зуба і повністю виконує його функції.
Виходячи з цього, під імплантацією зубів мається на увазі комплекс хірургічних і ортопедичних маніпуляцій, спрямованих на заміщення відсутнього зуба його аналогом - імплантом. При цьому сусідні зуби не підпилюються під ортопедичні конструкції, залишаючись цілими. Ось чому ця процедура так популярна на стоматологічному ринку.
На сьогоднішній день головний недолік імплантації - досить висока ціна, яка, тим не менш, компенсується величезною кількістю переваг. При цьому, в нашій клініці ми разом з Вами зможемо підібрати варіант прийнятний за ціною і оптимальний за якістю.
Переваги імплантації зубів:
-Імпланти дозволяють заміщувати дефекти зубного ряду без обточування сусідніх зубів.
-Імплантами можна заміщати дефекти зубного ряду будь-якої протяжності і локалізації.
-Імпланти дають можливість протезування повністю беззубу щелепу більш зручними незнімними конструкціями.
-Знімний протез з опорою на імпланти буде набагато краще триматися, і забезпечить кращу функцію в порівнянні зі звичайним знімним протезом. Це дає нашим пацієнтам набагато більше впевненості в собі. Підвищення ефективності процесу жування веде за собою поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту. Як наслідок - оздоровлення організму. Знімний протез з опорою на імпланти має набагато менші розміи, отже, до нього набагато легше звикнути, і він практично не відчувається як чужорідне тіло в роті.
- Введення в кістку імплантів зупиняє розсмоктування -остеопороз кістки в області відсутнього зуба (або зубів). Кістка, позбавлена функціонального навантаження швидко атрофується. Введення імпланту дозволяє знову навантажити кістку.
-Сучасний рівень розвитку стоматології дозволяє в деяких випадках ввести імплант відразу, у момент проведення видалення зуба, зменшуючи кількість хірургічних етапів, створюючи більший комфорт для пацієнтів.
Як і будь-яка медична процедура, імплантація має ряд протипоказань, більшість з яких є відносними, і при відповідній корекції загального стану здоров'я імплантація цілком можлива. Наприклад, до них відносяться:
-Відсутність санації порожнини рота (наявність каріозних зубів, наприклад) і незадовільна гігієна.
-Патологічні прикуси.
-Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (артрозоартрити).
-виражена атрофія або дефект кісткової тканини альвеолярного відростка.
-Куріння, алкоголізм, наркоманія.
-Вагітність і період лактації.
До абсолютних протипоказань відносяться:
-Захворювання крові та кровотворних органів (порушення згортання та ін.).
-Захворювання центральної нервової системи (як вроджені, так і нажиті).
- Злоякісні новоутворення різних органів і систем (рак, саркома).
-Імунодіфецітні стани.
-Системні захворювання сполучної тканини (системний червоний вовчак, склеродермія, ревматичні, ревматоїдні)
-Туберкулез у відкритій формі.
-Цукровий діабет в декомпенсаційній формі.
До відома пацієнтів, при установці дентальних імплантів вік не стане абсолютним протипоказанням. Він не виключає можливість установки імплантів, обмежуючи лише метод, згідно з яким буде проведено лікування.
Особливе значення має рівень гігієни порожнини рота. Імплантація не може бути виконана без санації порожнини рота (всі зуби повинні бути вилікувані), оскільки будь-яке вогнище інфекції в організмі може звести нанівець роботу імплантолога через високу ймовірність подальшого відторгнення вживленихі імплантів.
Імплантація займає деякий час, який залежить від клінічної ситуації, і складається з декількох етапів:
-Перший підготовчий етап - починається з огляду порожнини рота і консультації лікаря. На основі додаткових методів дослідження, таких як комп'ютерна 3Д томографія, складається план лікування. У даний етап також включається санація порожнини рота (гігієнічна чистка, видалення корінців зруйнованих зубів, лікування зубів і запальних процесів м'яких тканин ротової порожнини) і корекція загального стану здоров'я. При необхідності, враховуючи індивідуальні особливості будови щелепно-лицьової області пацієнта виробляється синус-ліфтинг, кісткова пластика.
-Другий етап- безпосередньо установка імпланту в кісткову тканину, накладення швів на рану. Хірург-імплантолог дає подальші рекомендації та консультативно веде протягом усього післяопераційного періоду. Зняття швів проводиться через 7-10 днів.
-Третій етап- формування ясеневого краю. Після приживлення імпланту в кістковій тканині (від 3 до 6 місяців) хірург-імплантолог встановлює формувач ясен, через не великий проміжок часу міняючи його на абатмент (умовно проміжна частина між безпосередньо імплантом та майбутньою коронкою).
-І починається наступний, четвертий етап, який називається ортопедичний. Після установки абатменту, знімаються відбитки і з зубних рядів, на підставі цих відбитків виготовляються моделі, по яких і виготовляється штучна коронка, обрана під колір і форму зубів пацієнта або інша ортопедична конструкція.
Надалі обов'язковий регулярний огляд фахівцем, в процесі якого:
-за допомогою рентгенографії вивчаються якість і щільність кісткової тканини;
-перевіряється оклюзія і артикуляція;
-при необхідності пацієнт отримує консультацію щодо дотримання правил гігієни;
-обов'язково реєструється знос коронок і пломб;
-досліджується стан зубів і м'яких тканин ротової порожнини.
Термін служби імплантів у різних пацієнтів неоднаковий і варіює від декількох років до десяти - двадцяти п'яти - залежно від стану здоров'я людини, в першу чергу, від наявності стоматологічних або системних патологій. Слід своєчасно відвідувати лікаря, дотримуючись його рекомендації і не нехтувати профілактичними заходами.
|